Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bolesławcu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
29 maja 2018
Prelekcje
O formach służby wojskowej w szkołach w Lubaniu i Gryfowie Śląskim.


23 maja 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu , oficer Wydziału Rekrutacji ,kpt Jerzy Szelinger przeprowadził zajęcia z uczniami klas o profilu wojskowym, uczestniczących w Pilotażowym Programie wspierania szkól ponadgimnazjalnych prowadzących piony certyfikowanych wojskowych klas mundurowych. To kolejne, drugie już zajęcia z uczniami ww. klasy, realizowane zgodnie obowiązującym harmonogramem zajęć w roku szkolnym 2017/2018.
23 maja br. ww. oficer odbył także prelekcję z uczniami trzeciej klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej, która mieści się w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu.
25 maja 2018r. odwiedziliśmy z prelekcją na temat różnych form służby wojskowej uczniów klas trzecich technikum oraz trzecią klasę Zasadniczej Szkoły Zawodowej znajdujących się przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim. Młodzież interesowały głównie należności finansowe z tytułu pełnienia zarówno służby przygotowawczej jak i zawodowej. Po zakończeniu zajęć, na zaproszenie dyrektora szkoły oraz pani pedagog, kpt. Jerzy Szelinger mógł obejrzeć bogato wyposażona bazę szkoleniową szkoły. Bardzo dziękujemy gospodarzom za zaproszenie i życzymy wielu sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanego zawodu, a uczniów serdecznie zapraszamy do podjęcia wyzwania i związania swojej przyszłości z mundurem żołnierza.

Dołączona galeria zdjęć: Prelekcje w Lubaniu i Gryfowie
generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bolesławcu
Aleja Wojska Polskiego 54
59-700 Bolesławiec
tel. 261646506
fax. 261646811
wkuboleslawiec@ron.mil.pl